MASKA, KTÓRA ZATRZYMA KAŻDEGO WIRUSA NAWET NAJNOWSZY WARIANT SARS-CoV-2 OMIKRON.

W listopadzie 2021 r. w Republice Południowej Afryki zidentyfikowano nowy wariant COVID. Nosi on nazwę Omikron, Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła, że nowoodkryty wariant jest bardziej niebezpieczny niż dotychczas znane warianty. Wstępne dowody sugerują, że może istnieć zwiększone ryzyko reinfekcji Omikronem osób, które wcześniej chorowały na COVID-19. Najnowsza odmiana Omikron posiada zwiększoną zaraźliwość co może skutkować większą opornością wirusa na działanie ludzkiego układu immunologicznego. Najskuteczniejszymi krokami, w celu ograniczenia rozprzestrzeniania i zarażenia się wirusem COVID-19, jest zachowanie fizycznej odległości co najmniej 1 metra od innych, noszenie dobrze dopasowanych maseczek, częste wietrzenie pomieszczeń, unikanie zatłoczonych miejsc, utrzymanie rąk w czystości i przede wszystkim przyjęcie szczepionki.

Jaka maska daje skuteczną ochronę przed Omikronem?

Normy europejskie wymagają, aby maski chirurgiczne (IIR) miały skuteczność filtracji bakteryjnej co najmniej 98%. Nic jednak nie mówią o wirusach – w związku z tym, nie testowano masek w tym zakresie. Tymczasem wirusy są znacznie mniejsze niż bakterie i z łatwością mogą przeniknąć między włóknami niektórych materiałów. Rozmiar koronawirusów to 100-150 nanometrów, podczas gdy bakterie osiągają wielkość 1000-10000 nm. Nanomaska Batist Medical to pierwsza w Polsce i Europie maska chirurgiczna typu IIR, która posiada certyfikat Viral Filtration Efficiency (VFE), potwierdzający filtrację wirusową na poziomie ponad 99,8%. Testy wykonało amerykańskie laboratorium Nelson Labs, lider w branży badań mikrobiologicznych i chemii analitycznej, znane z wyjątkowej jakości i rygorystycznych standardów.

Objawy w przypadku zarażenia COVID Omikron.

Najczęstsze objawy nowego wariantu COVID Omikron to gorączka, kaszel, zmęczenie, utrata smaku lub zapachu. Mogą pojawić się również ból gardła, ból głowy, biegunka, wysypka na skórze, przebarwienia palców rąk i nóg, zaczerwienione lub podrażnione oczy. Jeśli zaobserwujemy którykolwiek z tych dolegliwości, należy pilnie wykonać test na COVID i skontaktować się z lekarzem.

Cztery warstwy bezpieczeństwa Nanomaski.

Nanomaska Batist Medical jest czterowarstwowa. Wszystkie jej warstwy wykonane są z włókniny polipropylenowej – syntetycznego tworzywa stosowanego do produkcji odzieży i akcesoriów medycznych. Materiał ten jest wodoodporny, zapewnia filtrację mechaniczną i umożliwia swobodne oddychanie. Maskę można nosić nieprzerwanie przez co najmniej 4 godziny, nie tracąc przy tym oddechu. Maski Batist Medical to najlepszy wybór ochrony przed wirusami w tym przed najnowszą mutacją Omikron.