Testy antygenowe – refundacja

Zgodnie z Zarządzeniem prezesa NFZ nr 189/DSOZ/2020 z dn. 01.12.2020 r. wprowadzono refundację za wykonanie testów antygenowych w przychodniach POZ (świadczenie usług podstawowej opieki zdrowotnej). Należy pamiętać, że niezbędnym warunkiem jest wykonanie testu wyłącznie w trakcie porady w poradni lub w trakcie wizyty domowej.

Zwrotowi podlegają testy antygenowe, a także pobranie materiału do wykonania testu. Fundusz opierał się na analizie Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji. Testy antygenowa które są refundowane przez NFZ muszą spełniać następujące kryteria: czułość na poziomie 90% i swoistość na poziomie 97% zgodnie z danymi jakie deklaruje producent w procesie rejestracji wyrobu medycznego.

Nasze testy GENRUI SARS-COV-2 spełniają wszystkie wymogi NFZ i mogą być refundowane. Test GENRUI SARS-COV-2 posiada czułość na poziomie 95,03 %, a swoistość to 99,02%. Nasz zestaw gwarantuje wykrycie najnowszego wariantu Omikron. GENUR SARS-COV-2 dostępny jest w zestawach po 25 sztuk.

W jego skład wchodzą:

  • wymazówka do nosa - 25 szt.
  • karta testowa - 25 szt.
  • probówka z rozcieńczalnikiem próbki i kroplownikiem - 25 szt.
  • torebka (strunówka) na próbki stanowiące zagrożenie biologiczne - 25 szt.
Od początku pandemii liczba przebadanych próbek osiągnęła ponad 26,9 mln, a przebadano 26,3 mln osób. Łącznie odnotowano w Polsce ponad 4 mln zakażeń koronawirusem.