BMAsept surf&air już w ofercie batistsafety.pl

W naszej ofercie dostępne są już preparaty do dezynfekcji zamkniętych powierzchni BMAsept surf&air. Związek ten jest niezwykle skuteczny i przeznaczony do dezynfekcji metodą zamgławiania, która polega na uwolnieniu preparatu dezynfekującego pod silnym strumieniem powietrza. W ten sposób powstaje mgła, która szybko rozprasza się po całym pomieszczeniu i docierając do najmniejszych szpar, likwidując zalegające tam wirusy, bakterie i grzyby. Zamgławianie jest obecnie jedną z najskuteczniejszych metod dezynfekcji.

BMAsept surf&air bezpieczny i skuteczny płyn do dezynfekcji.

Płyn BMAsept surf&air to czysty i stabilny kwas podchlorawy i jest produkowany przez polską firmę BioMedAqua. Pozytywne wyniki badań normatywnych z obszaru medycznego, potwierdziły skuteczność procesu dezynfekcji metodą zamgławiania. Cząsteczki wytwarzane w tym procesie mają rozmiar < 5μm, dzięki czemu uzyskiwany jest efekt tzw. suchej mgły, która nie powoduje zawilgotnienia powierzchni i potencjalnego negatywnego wpływu na materiały, a cząsteczki HOCl długo unoszą się w dezynfekowanym pomieszczeniu. Preparat wyróżnia się na tlę konkurencji szeroką skutecznością p-drobnoustrojową, przy jednocześnie ekstremalnie wysokim profilu bezpieczeństwa - zarówno dla człowieka jak i materiałów stosowanych w ochronie zdrowia. BMAsept idealnie sprawdzi się w zwalczaniu COVID-19, mikroorganizmów typu MDR, XDR i PDR.

Czym jest kwas podchlorawy i dlaczego jest tak skuteczny.

HOCl to substancja naturalnie występującą we krwi człowieka. Kwas podchlorawy jest kluczowym elementem odporności nieswoistej organizmu i bierze aktywny udział w zwalczaniu zagrożeń mikrobiologicznych. Wytwarzany przez granulocyty krwi napływające do miejsca stanu zapalnego, broni nasze organizmy przed infekcją. Dlatego nie ma tak wyjątkowo biozgodnej i bezpiecznej dla człowieka substancji jak kwas podchlorawy. BMAsept surf&air to najlepsze rozwiązanie do dezynfekcji w szpitalach, przychodniach i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej. Z powodzeniem można go stosować w sklepach i salonach sprzedaży, gdzie mamy duże skupiska ludzi. Efektywność działania i efekt suchej mgły, gwarantują szybką i skuteczną dezynfekcję już po kliku godzinach.